Jedzenie Zamiast Bomb Lublin

Ruch Jedzenie Zamiast Bomb (Food Not Bombs) jest nieformalną akcją, prowadzoną od ponad 30 lat, na rzecz pokoju i sprawiedliwości społecznej. Obecnie w ponad 1000 miast na całym świecie raz w tygodniu rozdawane są ciepłe wegańskie i wegetariańskie posiłki, a często także odzież, książki, zabawki.
W Polsce grupy osób zdobywają jedzenie, przygotowują i rozdają posiłki w 20 miastach.
W Lublinie działamy już od 13 lat ( teraz 14 sezon ). Jak wszystkie grupy FNB działamy całkowicie oddolnie, nie pobieramy dotacji ani od państwa, ani żadnych innych instytucji, nie jesteśmy związani z żadną grupą wyznaniową.
fnbŻyjemy w czasach, w których w ciągu tygodnia wydaje się na zbrojenia pieniądze, które pozwoliłyby przez rok każdemu obywatelowi tego świata chodzić spać sytym. W czasach, w których ogromne ilości dobrego jedzenia wyrzuca się na zamykane na kłódki śmietniki, a nadwyżki żywności niszczy się, aby utrzymać wysokie ceny. Nie godzimy się na to !
Jedzenie nie jest przywilejem, lecz prawem każdego mieszkańca Ziemi !

W Lublinie gotujemy w piątki o 17:00 na przemian w ACS Cicha4 i na Za\\Targu. Sprawdź, gdzie jesteśmy w najbliższy piątek: FNB Lublin na fejsbuku

Posiłki wydajemy w soboty o 14:00 pod Bramą Krakowską.

Dołącz!

} else {